Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2009

Άνετα στους "8" του Κυπέλλου

Παρά το πολύωρο ταξίδι και την μεγάλη ταλαιπωρία που υπέστη η ομάδα μας (πήγε στο Λουτράκι μέσω Άρτας-Πάτρας) πήρε την νίκη στο γήπεδο του Λουτρακίου κόντρα στον Ποσειδώνα, με τελικό σκορ 30-35, εξασφαλίζοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου.

Η ομάδα μπήκε αποφασιστικά στο 1ο ημίχρονο και κατόρθωσε με καλή αμυντική λειτουργία και επιθετικές λύσεις να φύγει για τα αποδυτήρια με σκορ 11-18.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι παίκτριες του Βασίλη Σκανδάλη χαλάρωσαν αφήνοντας την αντίπαλη ομάδα να μειώσει τη διαφορά.

Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ντέρμπι, αλλά τα κορίτσια μας έδειξαν χαρακτήρα και πήραν τη νίκη με 30-35.

Τα δεκάλεπτα: 4 – 5, 6 – 11, 11 – 18, (ημχ.) 16 – 22, 21 – 24, 30 – 35.

ΑΡΗΣ (Σκανδάλης): Μπάντη, Ντελή, Καλοϊδή 4, Φωτιάδου 4, Καραντώνη 3, Ντεμπελιάτσκι, Δημητρίου Α. 4, Καριώτη, Κώττα 3, Δημητρίου Σ. 9, Ευαγγελίδου, Νούλα 5, Λάμπρου 1, Μάστακα 2.

Διαιτητές: Βέργος – Κολάρος
Δίλεπτες: 5, Πέναλτι: 2 / 3

Επόμενος αντίπαλος η Αναγέννηση Άρτας στις 13/2 ή 14/2, εκτός έδρας.