Δευτέρα 8 Μαρτίου 2010

Όταν σοβαρεύτηκαν όλα πήγαν καλά......

Το πρώτο ημίχρονο δε συνοδεύτηκε από συγκέντρωση και έτσι δόθηκε η ευκαιρία στις φιλοξενούμενες να "ελπίζουν" για κάτι καλό. Πολλά λάθη στην εκδήλωση των αιφνιδιασμών (δοκάρια και άστοχα σουτ) σε συνδυασμό με τη χαλαρή άμυνα, οδήγησαν στο προβάδισμα του Εθνικού στα πρώτα 30 λεπτά με 16-13.
Από κει και πέρα, η πίεση των κοριτσιών μας στην άμυνα και η ολοκλήρωση των αιφνιδιασμών, συνετέλεσαν αρχικά στην ισοφάριση (18-18 στο 37΄) και έπειτα στην άνετη επικράτηση με 36-28.

ΑΡΗΣ - Εθνικός Κοζάνης 36-28

Τα δεκάλεπτα: 5-3, 7-8, 13-16 (ημίχρονο), 20-19, 27-22, 36-28

ΑΡΗΣ(Β. Σκανδάλης): Καλοϊδή, Ντελή, Φωτιάδου 4, Καραντώνη 1, Ντεμπελιάσκι, Μπάντη, Μάστακα 5, Κώττα 5, Δημητρίου 8, Νούλα 5, Λάμπρου, Ευαγγελίδου, Παπάζογλου 5, Δημήτρη 3

Εθνικός Κοζάνης(Γ. Παπαδόπουλος): Σανιγιάζοβα, Καραπορναλίδου Μ. 7, Λαθούρα 4, Καραγιαννίδου 1, Στάμου 14, Καραπορναλίδου Π., Λίττα 1, Παπαβασιλείου, Ρουσσιάδου 1, Παπαργύρη, Καλούδη

Διαιτητές: Στυλιανίδου, Γερακοπούλου
Δίλεπτα: 1-3
Πέναλτι: 1/5-2/3

Από Δευτέρα(8/3) ξεκινά η προετοιμασία για το τελευταίο παιχνίδι, εκτός με Αναγέννηση Βύρωνα, όπου η ομάδα μας πάει για τρία αποτελέσματα.....Νίκη ή ισοπαλία ή ήττα με λιγότερα από 10 τέρματα, ώστε να έρθει η κατάληψη της 5ης θέσης, που αναμένεται να οδηγήσει σε συμμετοχή σε Ευρωπαϊκή διοργάνωση.