Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 34-25

Tο συγκρότημα του Γιώργου Γεώργαινα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και από τα πρώτα λεπτά επέβαλε το ρυθμό του.Έτσι, αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο, όπου η διαφορά ήταν στο ένα τέρμα (4-3), όσο περνούσε η ώρα η διαφορά μεγάλωνε.

Στο ημίχρονο η ομάδα του AΡΗ ήταν μπροστά στο σκορ με 17-10, κάτι που έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση.
Στο δεύτερο μέρος η διαφορά ήταν συνεχώς στα εννέα ή δέκα τέρματα και έτσι δόθηκε η ευκαιρία στον προπονητή του ΑΡΗ, να ξεκουράσει κάποιες βασικές παίκτριες και να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε άλλα κορίτσια. Τελικό σκορ 34-25.

Το παιχνίδι αυτό ήταν το τελευταίο για τον πρώτο γύρο με τον ΑΡΗ να βρίσκεται στην 3η θέση με 7 βαθμούς.

ΑΣ ΑΡΗΣ  - Φέρωνας  34-25
Δεκάλεπτα: 4-3, 11-7, 17-10, 24-14, 30-17, 34-25
Δίλεπτα: 2 - 3
Διαιτητές: Δελόγλου, Σαμαράς
Πέναλτι: 3/4, 1/1
ΑΡΗΣ (Γεώργαινας): Κώττα Ν. 7, Τσομπανίδου 4 , Κώττα Ευαγ. 4, Λάμπρου 6, Καρσανίδου 4, Αργυροπούλου, Βογιατζή, Χαμοσφακίδου, Κοκτσίδου 7, Παπαδοπούλου 2, Μανιάκα.