Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2009

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια

Τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να φτάσουν στην πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, αφού ηττήθηκαν με 20-27, από τη Νέα Ιωνία μέσα στο Μίκρα 3.

Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όπου η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε μια διαφορά στην ανάπαυλα με 9-14.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ένα καταστροφικό πεντάλεπτο για την ομάδα μας, η οποία αντί να μειώσει στο σκορ, βρέθηκε πίσω με 10 τέρματα, 9-19.

Εκεί, φάνηκε ότι το παιχνίδι είχε κριθεί, τα κορίτσια δεν κυνήγησαν το παιχνίδι και μοιραία ήρθε η ήττα με 20-27.

ΑΡΗΣ – Νέα Ιωνία 20-27

Δεκάλεπτα: 4-4, 8-9, 9-14 (ημ) 13-21, 18-24, 20-27

Δίλεπτα: 2/4, Πέναλτι: 11/8, 3/3

ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης (Σκανδάλης) Μπάντη, Παπάζογλου 1, Καλοϊδή 2, Ντελή, Φωτιάδου 4, Καραντώνη 2, Ντεμπελιάσκι, Δημήτρη 1, Κώττα, Δημητρίου 7, Ευαγγελίδου, Νούλα, Λάμπρου, Μασμανίδου 3.