Πέμπτη 7 Οκτωβρίου 2010

Δεν τα κατάφεραν

Με τον ΑΡΗ Νίκαιας τέθηκε αντιμέτωπος ο ΑΡΗΣ για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος και γνώρισε την ήττα με 27-26 παρά το αλλαγμένο του αγωνιστικό πρόσωπο στη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου.

Το συγκρότημα του Βασίλη Σκανδάλη ξεκίνησε νωχελικά την πρώτη περίοδο και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 10-7 στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το άγχος και τα αμυντικά λάθη δεν άλλαξαν την μορφή του παιχνιδιού για τον ΑΡΗ και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 13-11 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας.

Το σύνολο του Βασίλη Σκανδάλη ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο όπου εμφανίστηκε αποφασισμένο για την ανατροπή.

Με ουσιαστικές επιθετικές λύσεις κατόρθωσε να πλησιάσει τον ΑΡΗ Νίκαιας στο σκορ σημειώνοντας το 24-20 λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ενώ λίγο μετά η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με τον ΑΡΗ να ηττάται μόλις με ένα γκολ διαφορά (27-26).

Τα δεκάλεπτα: 4-5, 10-8, 13-11 (ημίχρονο) 18-15, 24-19, 27-26

ΑΡΗΣ (Σκανδάλης): Αργυροπούλου, Τσομπανίδου 6, Βογιατζή, Παρτάλη, Κώττα Ευ., Παπαδοπούλου, Λάμπρου, Βαφειάδου, Δημήτρη 6, Ντελή 1, Κώττα 4, Ευαγγελίδου 2, Χαμοσφακίδου, Μασμανίδου 7.

Δίλεπτα:2-3 Πέναλτι: 3/3