Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2010

Δυστοκία στην επίθεση

Στο γήπεδο της Μίκρας ο ΑΡΗΣ αντιμετώπισε τον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος και γνώρισε την ήττα με 25-34 αντιμετωπίζοντας δυστοκία στην επίθεσή του.

Το σύνολο του Βασίλη Σκανδάλη προηγήθηκε με 4-2 στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης χωρίς ωστόσο να καταφέρει να διατηρήσει αυτό το προβάδισμα και στη συνέχεια του αγώνα, μένοντας πίσω με 13-17 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίκτριες του ΑΡΗ προσπάθησαν να μειώσουν φτάνοντας σε διαφορά 6 πόντων από τους φιλοξενούμενους (15-21). Κάποια λάθη στην άμυνα του ΑΡΗ αλλά κυρίως η δυσκολία να προσεγγίσουν την αντίπαλη εστία κόστισαν τη νίκη στον αγώνα που ολοκληρώθηκε με 25-34 στην Μίκρα.

Τα δεκάλεπτα : 4-2, 8-10, 13-17 (ημίχρονο), 15-21, 19-28, 25-34

Δίλεπτα: 2, Πέναλτι: 2/4

ΑΡΗΣ (Σκανδάλης): Αργυροπούλου, Τσομπανίδου 6, Βογιατζή , Παρτάλη 1, Παπαδοπούλου 3, Λάμπρου 4, Δημήτρη 4, Ντελή 1, Κώττα Ευ. 1, Κώττα Ν. 3, Χαμοσφακίδου, Μουτσάρα 2, Κοκτσίδου, Βαφειάδου.