Τρίτη 21 Δεκεμβρίου 2010

Ήττα στην 8η αγωνιστική από την Άρτα

Δεν εξελίχθηκαν ομαλά τα πράγματα για την ομάδα του Βασίλη Σκανδάλη στο ματς της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος, καθώς γνώρισε την ήττα με 29-45 από την Αναγέννηση Άρτας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε νωθρά, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 4-8. Στη συνέχεια, η φιλοξενούμενη ομάδα, διατήρησε την υπέρ της διαφορά, χωρίς ο ΑΡΗΣ να μπορεί να αντιδράσει (11-16). Το ημίχρονο του αγώνα βρήκε τις αθλήτριες του Συλλόγου να βρίσκονται πίσω με 11-27.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, σημείωσαν ένα εντυπωσιακό σερί τερμάτων, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να αλλάξουν τη ροή του αγώνα. Στο 40ο λεπτό, το σκορ ήταν στο 16-32, ενώ στο 50’ στο 21-37.

Ο ΑΡΗΣ δεν μπόρεσε να αντιδράσει και ο αγώνας έληξε με ήττα και σκορ 29-45 σε βάρος της αγαπημένης μας ομάδας.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα του αγώνα:4-8, 10-16, 11-27, 16-32, 21-37, 29-45