Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2010

Κόστισαν τα λάθη στις Νεάνιδες

Την κακή αμυντική του λειτουργία πλήρωσε ο ΑΡΗΣ που γνώρισε την ήττα με 21-26 από τον Παναθλητικό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του τρίτου γύρου του Πρωταθλήματος στο γήπεδο της Μίκρας.

Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε δυναμικά χτίζοντας σταδιακά μια μικρή διαφορά από τον αντίπαλό και οδηγήθηκε με βραχεία μεν, κεφαλή δε (9-8) στο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με τις παίκτριες της ομάδος να πατούν δίχως συγκέντρωση στον αγωνιστικό χώρο δίνοντας τη δυνατότητα στον Παναθλητικό να προσπεράσει στο τέταρτο δεκάλεπτο με 13-16.

Η αμυντική χαλαρότητα του ΑΡΗ οδήγησε τους φιλοξενούμενους σε αύξηση της διαφοράς, γράφοντας το 15-22 για την προτελευταία περίοδο.

Ο ΑΡΗΣ πίεζε προσπαθώντας να ισοφαρίσει και να προσπεράσει τον αντίπαλο αλλά δεν το κατόρθωσε μένοντας πίσω στο σκορ με 21-26.

Τα δεκάλεπτα: 4-1, 7-4, 9-8 (ημίχρονο), 13-16, 15-22, 21—26