Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

Ήττα στην πρεμιέρα της Α2

Δυστυχώς, τα κορίτσια μας δεν μπόρεσαν να κάνουν ποδαρικό με το δεξί στην πρεμιέρα της Α2 (1ος υπο-όμιλος του Β΄ Ομίλου). Αν και προσπάθησαν για ένα ημίχρονο και ήταν ανταγωνιστικές, δεν είχαν την ίδια απόδοση και στο δεύτερο μέρος.

Στο πρώτο μέρος μπήκαν δυνατά, κατάφεραν να προηγηθούν με 8-5 στο 22ο λεπτό, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Η άμυνα δε λειτουργούσε, όπως έπρεπε, χάθηκαν πολλά εύκολα σουτ, στοιχεία, τα οποία τα εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Μακεδονικού και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο, προηγούμενη με 11-9.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε καταστροφικά για την ομάδα μας, με λάθη στην εκδήλωση των επιθέσεων και πολλούς αιφνιδιασμούς για τις γηπεδούχες. Έτσι, γρήγορα ο Μακεδονικός ξέφυγε στο σκορ με 5 τέρματα, 15-10 στο 36ο λεπτό. Η διαφορά έφτασε στη μέγιστη τιμή της στο 49ο λεπτό, +13, 26-13 και το παιχνίδι έληξε με 29-20.

Δεκάλεπτα: 3-4, 5-7, 11-9, 19-12, 26-14, 29-20

Δίλεπτα: 4 – 1

Πέναλτι: 1/1 – 0/2

Διαιτητές: Κυριακού (Αλεξάνδρεια) - Παπαδόπουλος (Κιλκίς)

ΑΡΗΣ: Κώττα Ν. 3, Χαμοσφακίδου 1, Τσομπανίδου 4, Κοκτσίδου 4, Παρτάλη 2, Κώττα Ευαγ. 3, Καλαμπόκη, Βογιατζή 1, Ιγιάγκμπορ 2, Καργοπούλου, Αργυροπούλου, Γιουβαλάκη.