Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2012

Πήρε το διπλό

Η ομάδα χάντμπολ γυναικών του συλλόγου μας, κέρδισε εκτός έδρας τον Απόλλωνα Σταυρούπολης με 33-24, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.

Η ομάδα του ΑΡΗ ήταν μπροστά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το ΔΑΚ Σταυρούπολης.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι «κίτρινες» κατάφεραν να είναι μπροστά στο σκορ με 3-4 και στο εικοσάλεπτο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 7-7. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως, βρήκε τον ΑΡΗ μπροστά με 11-13.

Ως και το 49ο λεπτό, οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά από εκείνο το σημείο και πέρα, οι παίκτριες του ΑΡΗ κατάφεραν να αποκτήσουν "κεφάλι" στο σκορ και να πάρουν τη διαφορά ασφαλείας. Τελικό σκορ 33-24 για τον ΑΡΗ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 3-4, 7-7, 11-13, 16-16, 19-21, 24-33

Δίλεπτα: 5 – 4

Πέναλτι: 4/5 – 3/3

Η σύνθεση του ΑΡΗ: Κώττα Ν. 10, Χαμοσφακίδου 2, Τσομπανίδου 3, Κοκτσίδου 9, Παρτάλη 2, Κώττα Ευαγ. 2, Καλαμπόκη, Βογιατζή 2, Ιγιάγκμπορ 1, Καργοπούλου, Αργυροπούλου, Γιουβαλάκη 2.