Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

Tάσεις αυτοκτονίας και...ισοπαλία 26-26

Δυστυχώς, η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην πρώτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου, παραχωρώντας(κυριολεκτικά) ισοπαλία στο Μακεδονικό, 26-26.

Το παιχνίδι ξεκίνησε και εξελισσόταν ιδανικά ως και το 40ο λεπτό. Η ομάδα μας είχε μετά το 18ο λεπτό (6-6), συνεχώς το προβάδισμα και έκλεισε το πρώτο μέρος με προβάδισμα έξι τερμάτων, 15-9. Ακολούθησαν, άλλα 10 λεπτά, όπου η ομάδα μας αύξησε τη διαφορά και την απόδοσή της, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 40΄ 20-13.
Από κει και πέρα, είχαμε χαλάρωση στην άμυνα, λανθασμένες εκδηλώσεις επιθέσεων, αρκετά δίλεπτα και σε συνδυασμό με την κούραση, ο Μακεδονικός βρήκε ευκαιρία να μειώνει συνεχώς τη διαφορά. Το τελικό 26-26 διαμορφώθηκε στο 59ο λεπτό, όπου οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Ακολούθησαν δύο αναποτελεσματικές επιθέσεις του ΑΡΗ και μοιραία έτσι ήρθε η ισοπαλία.

ΑΡΗΣ - Μακεδονικός 26-26

Δεκάλεπτα: 4-3, 8-7, 15-9, 20-14, 25-20, 26-26
Δίλεπτα: 6 – 3
Πέναλτι: 3/6 – 3/3

Διαιτητές: Νάσκος  - Τόλιος (Θεσσαλονίκης)

ΑΡΗΣ: Κώττα Ν. 9, Χαμοσφακίδου, Τσομπανίδου, Κοκτσίδου 6, Παρτάλη 5, Κώττα Ευαγ. 3, Καλαμπόκη, Βογιατζή 2, Ιγιάγκμπορ, Καργοπούλου, Αργυροπούλου, Γιουβαλάκη 1.