Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2015

Επιστρoφή στις νίκες

Το συγκρότημα του Ευθύμη Πιπελίδη, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου κέρδισε εύκολα την ομάδα του "Κενταύρου" από την Αγριά Βόλου, με 25-13.

Η ομάδα μας αν και ήλεγχε το παιχνίδι από την αρχή δε μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, λόγω των λαθών στα τελειώματα των επιθέσεων. Έτσι, το σκορ παρέμενε σε χαμηλά επίπεδα για το πρώτο εικοσάλεπτο (4-1).

Το τελευταίο δεκάλεπτο, ουσιαστικά έκρινε το παιχνίδι με τη διαφορά να ξεφεύγει (+7) και το σκορ στο 9-2.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, με τις φιλοξενούμενες να είναι πιο δραστήριες και εύστοχες στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, διάστημα, όπου ο προπονητής μας έδωσε χρόνο και σε κορίτσια, που δεν είχαν μεγάλο χρόνο συμμετοχής σε άλλους αγώνες.

ΑΡΗΣ - Κένταυρος Αγριάς Βόλου   25-13

Τα δεκάλεπτα: 3-1, 4-1, 9-2 (ημχ), 14-6, 20-9, 25-13

Διαιτητές:  Τόλιος - Βαγγελτζίκης

Δίλεπτα: 1 - 0

Πέναλτι: 2/3 - 2/3

ΑΣ ΑΡΗΣ (Πιπελίδης): Σαγρή, Καρύδα, Εβίδου, Κούπα, Αλεξιάδου 7, Αμοιρίδου 8, Ράπτη 2, Γκεργκίνα 2, Κοσμόγλου 4, Αμπατζίδου, Ιωαννίδου 2.

Δείτε τα τελευταία λεπτά

Να σημειώσουμε ότι αναμένουμε από την ΟΧΕ τον ορισμό της τελευταίας αγωνιστικής (αντίπαλος ο Ορφέας Κατερίνης) του πρώτου γύρου, η οποία αναβλήθηκε λόγω των βουλευτικών εκλογών.