Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Με καρδιά και πάθος πέτυχε την ανατροπή !!!

Μία ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η γυναικεία ομάδα Χάντμπολ του Συλλόγου μας.
Στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Α2 εθνικής κατηγορίας επικράτησε στο ΔΑΚ Συκεών με 20-26 επί του Παναθλητικού.

Οι κίτρινες μπήκαν νωθρά στο παιχνίδι, βρέθηκαν στα μέσα του α’ μέρους ακόμα και στα 8 γκόλ πίσω και έκλεισαν το ημίχρονο στο -5 (15-10).

Στο β’ ημίχρονο οι αθλήτριες των κιτρίνων με μεγάλο πάθος και δύναμη στην άμυνα και υπομονή στην επίθεση ροκάνισαν γρήγορα την διαφορά, πέρασαν μπροστά στο σκορ μετά το 40’ και αύξησαν την διαφορά στο τελικό 20-26.

Θα πρέπει να δώσουμε πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια που αγωνίσθηκαν, μιας και η ομάδα μας αναγκάστηκε, λόγω των πολλών απουσιών και τραυματισμών, να αγωνισθεί με την ίδια επτάδα σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Ν. Μωϋσής) : Σαγρή, Καρύδα, Κούπα 5, Αμοιρίδου 9, Ράπτη 2, Αλεξιάδου 6, Μασσιά, Ιωαννίδου 4.
Διαιτητές : Μιχαηλίδης - Χαρίτσος.

Παναθλητικός - ΑΡΗΣ   20-26

Δεκάλεπτα: 3-1, 10-3, 15-10(ημ.), 16-15, 18-23, 20-26

Διαιτητές: Μιχαηλίδης - Χαρίτσος

Δίλεπτα: 0 - 0

Πέναλτυ : 2 / 2 -  1 / 1

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Ν. Μωϋσής): Σαγρή, Καρύδα, Αμοιρίδου 9, Κούπα 5, Ράπτη 2, Ιωαννίδου 4, Αλεξιάδου 6.