Πέμπτη 8 Απριλίου 2010

Άνετη επικράτηση στο 2ο αγώνα

Οι νεάνιδες του συλλόγου μας αποβάλλοντας το άγχος της πρεμιέρας κέρδισαν άνετα 24-17 την Καλλιθέα Βέροιας.

Από την αρχή του αγώνα τα κορίτσια του Βασίλη Σκανδάλη πήραν "κεφάλι" στο σκορ, 1-4 στο 5ο λεπτό, και το διατήρησαν μέχρι και το ημίχρονο, 8-13.
Στο δεύτερο μέρος η διαφορά διατηρούνταν σε επίπεδα "ασφαλείας", αφού υπήρχε πλουραλισμός στην επίθεση και πολύ καλή άμυνα. Έτσι, το τελικό 17-24, ήρθε απολύτως φυσιολογικά και παράλληλα ο Βασίλης Σκανδάλης και ο Γιώργος Αλμπάνης έδωσαν χρόνο συμμετοχής και σε άλλα κορίτσια, ξεκουράζοντας τις βασικές παίκτριες.

Δεκάλεπτα: 2-4, 6-11, 11-15, 16-21, 17-24 ( 2 Χ 25 λεπτά)

Δίλεπτα: 3, Πέναλτυ:2/4

ΑΡΗΣ (Σκανδάλης): Αργυροπούλου, Τσομπανίδου 3, Κοκτσίδου 7, Γούσιου 5, Παρτάλη 1, Βογιατζή, Καργοπούλου, Χαμοσφακίδου, Ιγιάγκμπορ 2, Μασμανίδου 5, Βασιλειάδου 1,Καρδίτσα, Σαχίνογλου, Φάκα.